Používaním stránky Little.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť vám lepšie služby. Schovať
Kurz plávania pre bábätká - Plavecká akadémia

Little Kurz plávania pre bábätká - Plavecká akadémia

S maminkou sme začali chodiť plávať. Ako 6 mesačnému sa mi vôbec nechcelo pretáčať na bruško, ani plaziť. Prečo by som sa mal pretáčať na bruško, keď sa mi na ňom vôbec nepáči? Všetko čo chcem, mi maminka podá rovno do ručičky, predsa sa nebudem namáhať :). To má ešte čas. Nabehám sa dosť a potom nebude nikto za mnou stíhať.

Maminka sa už asi somnou doma nudila. Každý deň sme dookola robili tie isté aktivity, bolo potrebné prísť s niečím zaujímavým, prospešným a novým. A tak pre nás oboch na internete hľadala nejakú vhodnú aktivitu, čím by ma povzbudila a zároveň podporila môj psychomotorický vývin.
 
Ešte nepoznám veľa detičiek v mojom veku. A ja musím predsa odmalička nadväzovať kontakty. Kurz je ideálny na zoznámenie sa a stretávanie sa s novými bábätkami. Nemyslíte?

Zo všetkých rôznych aktivít, kurzov, či už  baby cvičenie, cvičenie na fitlopte, alebo tancovanie v šatke sa jej najviac zapáčilo plávanie s bábätkami.  

Plávanie je pre nás bábätká ako stvorené. Aké má plávanie výhody?

Plávanie je pre nás bábätká veľmi prospešné. Hlavne pre tých, ktorým sa ešte moc nechce plaziť a pretáčať. Tak ako mne. Posilňujeme si imunitný systém otužovaním, máme dostatok pohybovej aktivity, ktorou si rozvíjame motoriku, relaxujeme a zlepšujeme si orientačné schopnosti. No má to omnoho viac výhod. Napríklad rozvíjame si pamäť, spoznávame sa s vodičkou, zlepšuje sa dýchanie a črievka fungujú tak, akoby mali. Jednou z ďalších a veľmi dôležitých výhod je prehlbovanie vzťahov a vzájomná  dôvera medzi maminkou a mnou.

Kde a aký kurz vám drobci odporúčam?

Little
Little


Maminka hľadala rôzne kurzy a vhodné plavárne, ktoré máme v blízkosti domu, aby sme dlho necestovali. Čítala veľa referencií a pozerala veľa fotiek prostredia. Najviac jej vyhovoval kurz Plaveckej akadémie Aquababy na Šustekovej ulici v Petržalke. Na rozdiel od iných bazénov tento je naplnený mierne slanou vodou. Vraj je omnoho lepšia než ,,pravá,, morská voda a plávanie v slanej vode je zdravšie a bezpečnejšie. Toto plavecké stredisko je hlavne pre detičky. Majú kvalitnú vodu s teplotou 31°C, ktorú si prísne strážia.

Maminka nás prihlásila na kurz Aquababy pre 6 - 9 mesačné detičky. Na kurz chodíme 1x do týždňa. Kurz stál presne 128 eur na 8 hodín plávania.

Moja prvá hodina plávania bola skvelá

Pred prvou hodinou sme boli vo veľkom očakávaní. Nevedel som čo od plávania môžem očakávať a maminka tiež nie. V deň D sme si ako prvé pri pokladni vyzdvihli plaveckú čiapku pre maminku a špeciálne plavky pre mňa, ktoré sme si objednali ešte pred začatím kurzu. Dokonca sme sa s maminkou aj farebne zladili a zvolili sme čierno-bielu kombináciu podľa maminkiných plaviek. Teta nám všetko najskôr poukazovala a vysvetlila ako budú hodiny plávania prebiehať. V kabínke určenej pre chlapcov sme sa obaja prezliekli do plaviek a s nesmelým úsmevom sme sa vybrali k bazénu. Na osušku a plienočku sme mali špeciálny kýblik, ktorý sme si vzali so sebou. V miestnosti bolo teplúčko a prostredie okolo bazéna a spŕch bolo veľmi pekné, čisté a veselo farebné. Pred vstupom do bazéna sme sa osprchovali a potom šuuup do vodičky. Ide sa na to !!

Little
Little


Na úvod hodiny sme si podali ručičky s inštruktorkou Deniskou, zoznámili sa a dostali sme hračku na hranie. Potom sme sa zoznamovali s vodičkou, plávali, spievali a hrali sa. Dokonca som sa skúsil aj prvýkrát ponoriť.

Inštruktorka Deniska je veľmi milá a stále sa na nás usmievala. Pozná veľa básničiek a riekaniek. Niektoré som ešte nepočul, ale maminka sa ich hádam doučí, aby ich neskôr naučila aj mňa.

Prvá hodina prebehla veľmi rýchlo, ešte by som tam ostal. Po plávaní sme sa poriadne osprchovali a maminky nás detičky zobrali do takej teplučkej miestnosti, ktorej dospelí hovoria detská sauna. Je vraj rovnaká ako dospelácka, avšak v tejto je teplota okolo 50°C. Tam sme sa zohriali a vysušili. Cítil som sa veľmi príjemne a určite si aj maminka trochu oddýchla a zrelaxovala. Po saunovaní sme sa v šatni obliekli a prešli sme do miestnosti s detským kútikom, kde mi maminka dala mliečko. Ešte chvíľku sme sa tam pohrali, pokecali s novými kamarátmi a išli domkov s novým zážitkom.

Moje pocity

Už po prvej hodine som vedel, že maminka vymyslela skvelú aktivitu. Neviem ako maminke, ale mne sa tam veeľmi páčilo, až na tú slanú vodu, tá mi vôbec nechutí. Je to iné, ako keď som bol v brušku.

Mám tam kopu nových hračiek a kamarátov, s ktorými sme naháňali farebné loptičky po ceeeelom bazéne. Najviac sa mi páčilo, keď sme všetci naraz robili baaaaran baaaaran buuuc. To bola zábava. Ďalej sme plávali, spievali, hrali sa a občas si cucli aj mliečka. Však vo vode každému vyhladne.

Na plávanie môžu aj ockovia

Počul som maminku ako ockovi referovala moje plavecké výkony a aj to, aký je to boj s vyzliekaním a obliekaním seba aj mňa pred a po plávaní. Už nech je von teplejšie a maminka ma nemusí toľko babušiť.

Little
Little


Ocko si to nevedel predstaviť a moc jej neveril, tak tento týždeň si to teda mohol vyskúšal somnou on. Maminka bola poblízku, predsa ho v tom nenechá úplne samého. Preistotu si však zbalila plavky aj ona. S ockom to bola zábava, hlavne keď mal spievať riekanky :D. Nevedel žiadne, bol zo všetkého vyťukaný, keby nie maminky, tak ma do konca hodiny ani nestihne prezliecť. Niekedy sa mu síce podarilo trafiť aspoň 2 slová z riekanky, no potom to už radšej nechal na ostatných maminkách a na Deniske nech riekanky dospievajú.

Tretiu hodinu kurzu som teda 1x absolvoval s ockom. Vynechal som ešte 4 hodiny plávania, kvôli chorobe. No ochotné pani inštruktorky nám nájdu náhradné hodiny a ja si vynahradím zameškané.

Taaak toľko z mojej doterajšej skúsenosti s kurzom aquababy. Každému odporúčam vyskúšať. My sa určite prihlásime aj druhýkrát. Začal som mať rád vodičku, rád si ťapkám po vodičke a už mi vôbec nevadí, keď mi voda šplechne na tváričku. Už vnímam a poznám melódie riekaniek a kývem si ručičkou do rytmu :)  Hodiny plávania sú tak skvelé a zdravo vyčerpávajúce, že po ceste domov vždy hneď zaspinkám. Predsa regenerácia po tréningu je dôležitá.

Dátum:

Little magazín SÚVISIACE ČLÁNKY